Rabaty

+ (48) 607-308-754 | Forum

Jak dobrze dobrać sukienkę biznesową?

Wyjątkowe Sukienki  Porady   Jak dobrze dobrać sukienkę biznesową?

Jak dobrze dobrać sukienkę biznesową?

Łatwo jest wybrać sukienkę na spotkanie koktajlowe czy sukienkę wieczorową. Każda z Pań na pewno nie raz kupowała taką sukienkę i dobrze wie że wcale nie jest to trudne. A co z sukienką biznesową? Wiadomo, że moda biurowa ma swoje prawa które są ściśle określone i nie należy ich łamać. Tu głównie trzeba wybierać konserwatywne fasony, stonowane kolory i typowo klasyczne dodatki. Niby wydaje się to łatwe, ale co jeśli kobieta jest elegantką i lubi eksperymentować z modą? Mamy kilka sprawdzonych porad.

W każdym biurze obowiązują ściśle określone zasady. Są od nich wyjątki, jednak główna forma stroju w każdym jest jednak niezmienna. W takich sukienkach bardzo ważnym elementem jest dekolt, który zdecydowanie musi być zabudowany. Zalecane są dekolty wysokie takie jak wycięcia w tak zwaną „łódeczkę” Kolejnym ważnym elementem jest długość sukienki. Tu sztywno określona jest zasada i w grę wchodzi tylko i wyłącznie długość „midi”. Pod żadnym względem nie ma możliwości by długość była w fasonie „mini”, styliści również odradzają długości maxi, które nie wyglądają dobrze. Wiadomo, że w miejscu pracy musimy wyglądać profesjonalnie i elegancko, dlatego warto również zwrócić uwagę na rękawy i zasłonięte ramiona.

 

Mimo wszystko ważna jest również nasza sylwetka. Warto zatem dobrać fason sukienki tak by prócz elegancko wyglądać po prostu dobrze. Większość kobiet może skorzystać z fasonu kopertowego w stonowanych kolorach. Idealnie sprawdzą się sukienki w tym fasonie również z rękawem o długości 3/4. Do tego rodzaju modelów sukienek idealnie sprawdzą się dodatki w postaci długich naszyjników i subtelnych kolczykach. Jeśli jednak nasza figura jest bliżej zbliżona do „figury gruszki” warto zachować zasadę „dwu koloru” gdzie wybierzemy jasną górę a ciemny dół. Dzięki temu odwrócimy uwagę od dołu sylwetki podkreślając górną partię.

 

Brak komentarzy
Zostaw komentarz: