Rabaty

+ (48) 607-308-754 | Forum

Figura „gruszki” – jak dobrać idealną sukienkę

Wyjątkowe Sukienki  Porady   Figura „gruszki” – jak dobrać idealną sukienkę

Figura „gruszki” – jak dobrać idealną sukienkę

Każda kobieta ma inną figurę. Dziś dobierzemy sukienkę dla kobiet o figurze „gruszki”. Jak sama nazwa wskazuję kobiety o tej figurze mają krągłe, kobiece biodra i dużo węższą okolicę ramion i biustu. W stylizacji takiej figury ważne jest to by wyrównać te proporcje. Mamy kilka propozycji jak tego dokonać, by wyglądać dobrze i zjawiskowo.

figura gruszka

 

Zacznijmy od bioder. W tej figurze charakterystyczne są biodra które są nieproporcjonalne względem reszty kobiecego ciała. Dlatego trzeba je zatuszować i tu radzimy całkowicie zrezygnować z sukienek i spódnic które przylegają do ciała czyli głównie fasonu etui ponieważ ten fason zbyt bardzo podkreśli naszą figurę i nie będziemy wyglądać w nim dobrze. Dużo lepiej sprawdzą się sukienki i spódnice w fasonie litery A – czyli w fasonie rozkloszowanym. Należy jednak pamiętać że to ciemne kolory wizualnie pomniejszają, więc warto wybierać właśnie takie jak czarny, grafitowy czy granatowy.

 

Figura gruszki, jak sama nazwa wskazuje sprawia, że to dół jest dużo większy i nie wszystko w tej figurze należy optycznie pomniejszać, a wręcz przeciwnie w tym wypadku biust powinniśmy optycznie powiększyć. Tu ważną rolę odgrywa dobranie dekoltu – kształt litery U bądź dekolt w łódkę który pewno sprawdzi się idealnie. Na pewno trzeba unikać dekoltu w literę V. Można również w okolicach biustu mieć pionowe paski lub inne formy aplikacji. Dobrze też będzie wyglądał gładki materiał w jasnych kolorach. Tu można zastosować stylizację na zasadzie kontrastu, czyli jasną górę i ciemny dół.

 

Ostatnim elementem są wąskie ramiona, które również jak biust warto optycznie poszerzyć. Tu sprawdzą się bluzki na cienkich ramiączkach lub wiązane na szyi. Dobrze też wyglądają gorsety bez ramion. Ale również duże znaczenie przy wąskich ramionach ma dobrze dobrany dekolt i tu szeroka łódka świetnie odegra swoja rolę. Należy również pamiętać by były to jasne kolory, ponieważ ciemne mogą mieć odwrotny efekt od zamierzonego.

Jeśli w naszej stylizacji zastosujemy takie triki to na pewno będziemy wyglądać dobrze, ale i dużo pewniej.

Brak komentarzy
Zostaw komentarz: